Sıkça Sorulan Sorular

1.Erdemir Mühendislik ’te iş fırsatlarını nereden takip edebilirim?

Erdemir Mühendislik iş fırsatlarını web sitemizden, Kariyer.net, yenibiris.com ve Linkedin portalları üzerinden takip edebilirsiniz.

2. Nasıl iş başvurusunda bulunabilirim?

Kurumsal web sitemiz olan www.muhendislikerdemir.com.tr ana sayfasında yer alan ‘Kariyer’ bölümü içerisindeki “İş Başvuruları” kısmından başvuruda bulunabilirsiniz ve/veya www.kariyer.net, www.yenibiris.com vewww.linkedin.com’ da yer alan ilanlara başvuru yapabilirsiniz.

3. İşe alım aşamasındaki süreç hakkında bilgi alabilir miyim?

Adayların doğru işe yerleştirilmesini sağlamak amacıyla yapılandırılan yetkinlik bazlı seçme ve yerleştirme sürecinde insan kaynakları ve bölüm yöneticileri ortak çalışır. İnsan Kaynakları, ön değerlendirme sürecini yöneterek adayla öncelikle telefon mülakatı gerçekleştirilir ve sonrasında İngilizce yabancı dil yeterlilik sınavına tabi tutulur. Belirlenen skoru geçen adaylar mülakata davet edilir. Adayın kurum kültürüne uygunluğu, aranan pozisyon ile adayın niteliklerinin eşleşmesi, mesleki bilgisinin değerlendirilebilmesi için aday, İK ve bölüm yöneticisi ile ortak bir görüşme gerçekleştirir. Olumlu değerlendirilen adaylar gerekli görülen durumlarda bir üst seviyedeki yöneticiler ile tanıştırılır. Olumlu değerlendirilen adayın referans araştırması yapılır. Tarafsız bir değerlendirme yapılabilmesi için Kişilik Envanteri Testi de uygulanarak İnsan Kaynakları ve birim yöneticilerinin gözlemleri teorik olarak da doğrulanır. Ardından adayın seçme sürecinin tamamlanması ile sonuç adaya bildirilir. Teklif geçilerek, işe başlama süreci başlatılır.

4. Yeni mezunlar için iş olanakları nelerdir?

Üniversite mezunlarına yönelik her yıl yürüttüğümüz yeni mezun işe alım programımız bulunmaktadır.

5. Nasıl Staj başvurusunda bulunabilirim?

Erdemir Mühendislik staj başvuruları, 01 Şubat – 31 Mart tarihleri arasında şirket web sayfalarının İnsan Kaynakları bölümü altında bulunan staj başvuru sayfasından “Staj Başvuruları” linkine tıklanarak Erdemir Mühendislik kariyer net sayfasından yapılır.

Sisteme ilk defa giriş yapacak adayların TC kimlik numarası, geçerli mail adresi ve oluşturacakları şifre ile üye kaydı yapması gerekir. Üyelik kaydı sonraki yıllarda staj başvuruları ve iş başvurularında da kullanılabilecektir. TC kimlik numarasıyla sisteme bir kez kayıt yapılabilmektedir. Bu sebeple şifrenizi unutmamanız ve mail adresinizi güncel tutmanız önemlidir.

6. Staj yapabileceğim departmanların hangileri olduğunu nasıl öğrenebilirim?

Bölümünüz ve staj konunuza bağlı olarak ilgili departmanlarda staj yaptırılmaktadır. Staj başlangıç tarihinde yapılan oryantasyon programında staj yapacağınız departmanlar açıklanmaktadır.

7. Staja kabul edilmemden sonra, Staj süreci hakkında bilgi alabilir miyim?

Staj dönemleri, istenilen belgeler ve oryantasyon programı hakkında bilgiler staja kabul edilen öğrencilerin mail adreslerine gönderilmekte ve ayrıca web sayfasında duyurulmaktadır.

8. Eğitim ve gelişim olanaklarınız nelerdir?

Erdemir Mühendislik İnsan Kaynakları, Mühendisliğin dünya klasında bir şirket olmaya taşıyacak ve bunu sürdürebilir kılacak insan kaynağını yetiştirme vizyonu ile tüm çalışanlarına ulaşmayı hedeflemektedir.

Erdemir Mühendislik yetenek yönetiminde ve eğitim- gelişim faaliyetlerinde yeni uygulamalar ve yöntemlere yatırım yaparak ilerlemeye devam etmektedir.

Yetenek yönetimi ile mevcut organizasyonun yetenek ihtiyaçlarını karşılamak ve çalışanlarımızı uygun gelişim planları ile destekleyerek organizasyonun insan kaynağını rekabetçi hale getirmek amaçlanmaktadır.

Eğitim faaliyetlerimizde teknik, kişisel ve liderlik gelişim eğitimlerimiz, iç eğitim ve dışarıdan tedarik edilen eğitim programları ile desteklenmektedir.

9. Erdemir Mühendislik’te performans yönetimi nasıl işlemektedir?

Erdemir Mühendislik Şirketlerinde "Kurumsal Karne" mantığı ile kurgulanmış performans yönetim sistemi bulunmaktadır. “Kurumsal Karne” içerisinde hedefler kurum hedeflerinden bireye indirilir. Yılsonu değerlendirmelerinde, iş hedefi gerçekleşme oranları ve temel/yönetsel yetkinlikler üzerinden değerlendirme yapılır.

© 2020 Erdemir Mühendislik Tüm Hakları Saklıdır.
Etik Mail etik@erdemiretik.com Etik Telefon 0 850 211 3000